sobota, 23 grudnia 2017

TRAPERSTWO Wrona


Uwaga! Ten artykuł przybliża metody polowania i umiejętności, które można wykorzystać w razie zagrożenia życia. Ich użycie w każdej innej sytuacji jest niezgodne z prawem polskim.

Wroną nazywamy popularnie kilka gatunków ptaków z rodziny krukowatych. W Polsce najczęściej spotykana jest wrona siwa, a na zachodzie czarnowron i ich mieszance. Chętnie zamieszkują i gniazdują w miastach. Obie płci są ubarwione tak samo. Grzbiet i brzuch popielaty, reszta ciała czarna z metaloczarnym połyskiem. Czarnowron jest jednolicie czarny. Są mało płochliwe i bardzo łatwo przyzwyczajają się do obecności człowieka. Rozmiary: długość ciała do 50 cm; rozpiętość skrzydeł do 100 cm; waga około 0.5 kg. Preferuje tereny zurbanizowane. Ptak wszystkożerny lecz preferuje pokarm zwierzęcy: drobne ssaki, owady, bezkręgowce, nie gardzi padliną, owocami, nasionami i odpadkami ze śmietników.
Bardzo skuteczną pułapkę podpatrzyłem w Belgii. Składa się ona z klatki mającej dwustronnie opadający do wewnątrz siatkowy dach. Pomiędzy obiema połaciami zostawia się 25-30 cm przerwę przez którą ptaki zwabione przynętą będą mogły dostać się do wnętrza. Na przynętę najlepiej nadaje się padlina lub kukurydza. W Belgi najpopularniejszy jest królik jako przynęta.
Ciemne mięso z piersi wygląda (i smakuje) trochę jak u kaczki, w literaturze międzywojennej zalecają używać przepisów z ptactwa wodnego.


Adrian Zamachowski
Tradycyjne Włóczęgostwo: https://web.facebook.com/Tradycyjne.wloczegostwo/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz